יום רביעי, 25 בפברואר 2015

פניה נואשת - העתק מכתב שנשלח על ידי לדובר עירית ירושלים

 
 
דובר עירית ירושלים
שלום רב
אודה לקריאת פנייתי היוצאת מלב כואב
על אף שפנייתי הקודמת אליך, לא זכתה לצערי למענה, אני מרשה לעצמי לפנות אליך שוב, וכפי הנראה גם בפעם האחרונה בענין זה. מבחינתי, הדד ליין מתקרב. אם לא יורגש שינוי בשטח, ולא אקבל מענה מספק לטענותיי, אאלץ למצוא בימות ציבוריות שונות לשטיחתן ברבים.
לטובת הענין, אציג את עצמי בקצרה, אני "נאמן נקיון" מושבע, למרות היותי אדם עסוק ולא משועמם (עיתונאי, במשרה מלאה, לצורך הענין), בשבילך, אפילו חרדי.
נושא הניקיון בכלל וחזותה של עירנו בפרט, בוער בעצמותיי. אני מבזבז בעבורו זמן ומשאבים יקרים. בשכונתי הר נוף, כבר למדו להכיר אותי. בין היתר, אני נוטל חלק פעיל בישיבות וועדת הסביבה, וקשור לפעילים נוספים המנסים להזיז דברים בשטח.
לצערי, אני חש תסכול עמוק, וכלוחם עצמאי מול מערכות כבירות, שאינן סופרות אותי. מה לא עשיתי עד כה, עם מי לא נפגשתי, אלו הבטחות לא חלפו דרך אוזניי. בפועל, המצב בשטח, מתסכל, מבייש וממלא אותי ברצון עז לעשות משהו - שלצערי הגדול איני מוצא לו שותפים בעיר הזאת.
 לא אחת אני חושב לעצמי: "אני, האזרח הקטן, החרדי - שלכאורה (מבלי להיכנס לנבכי הענין) אמור שלא להיות איכפת לו איך נראית הסביבה שלו, מנסה להפוך ללוחם צדק בעיר - שבראשה ניצב מהפכן בסדר גודל עולמי. אדם, שמסמן מטרה, והיא מקבלת ביטוי בשטח תוך שעות ספורות. האם אני, הקטן, צריך לייעץ לו מה לעשות עם מצב הנקיון בעיר הגדולה והמכובדת הזאת?!
יודגש, אינני מאיים, אני פשוט חרד למצב הנוכחי של העיר. אני חולף במסגרת עבודתי בשכונות רבות, אני פשוט מזועזע מהמצב הקיים בשטח.
עיקר תסכולי נובע מהעזובה וההפקרות השולטים בתחום הדבקת המודעות הפיראטיות, ובפרט בעת שכזאת, ככל שמועד הבחירות הולך וקרב.
זמני קצר, אני מניח שגם זמנך. לפיכך לא אלאה אותך בסיפורי מעשיות. רק אספר בקצרה, כי אני מנהל על בסיס יומי מרדפים אחר מדביקי מודעות ומשליכי פלייארים. אני מתעד אותם, מפזר מיילים המכילים סרטונים שבהם הם נראים תוך כדי עבודתם לכל עבר, לצערי, כלום לא זז.
אני שבע מהצהרות, וחדלתי מלתת בהן אמון. אני זקוק נואשות לשינוי בשטח.
על מנת להתרשם ממידת כנותי, אציין, כי בעבר, לפני כשנה, ניהלתי מלחמת התשה מול קק"ל - בעקבות כריתה מוגברת של עצים ביער ירושלים. למזלי, הם קלטו מהר כי אני דורש את טובתם, מאז הפכנו לידידים, עד כי אפילו נטלתי חלק בפרוייקט סביבתי שהם בצעו כאן באזור.
אני מאחל לעצמי, לעירית ירושלים, ולעומד בראשה, לעשות יחד עסקים טובים.
אנא, אני פונה אליך נרגשות, גאל אותי בהקדם מן המצב הנוכחי. אני מעוניין ליטול חלק בשינוי, ויפה שעת אחת קודם.
 לקראת סיום, יש לי עוד הרבה מה לומר ולכתוב. אני בשיאה של תקופת לחץ בעבודה. למרות זאת, נחיצותו של הענין, אינה יורדת מסדר יומי ומתודעתי.
אני פונה אליך בקריאה נרגשת, כנראה אחרונה מסוגה, אנא, הפוך אותי לידיד של מחלקת שיפור פני העיר, לא היה מזיק גם לראש העיר – מחזיק תיק איכות הסביבה בפועל לערוך איתי היכרות קצרה. הוא רק ירוויח מכך. די לי בשיחה בת חמש דקות עמו, על מנת להעלות בפניו תכנית יעול מהפכנית בעלות אפסית.
אני מלא תקווה כי פנייתי המדממת תעשה את דרכה אל הכתובת הנכונה בהקדם המיידי.
לתגובתך המהירה והעניינית אודה
ישעיהו גרין
 נ.ב. עד כה לא התקבלה כל
 

***

כך נראית חוליית הדבקת מודעות פיראטיות בזמן אמת

 

אין תגובות: